КНП «Клінічна стоматологічна поліклініка» СМР

Ми працюємо

ПН-ПТ: 8.00 - 17.00 / СБ-НД: 9.00 - 14.00

Ми працюємо

Суми, Паркова, 2/1, 40007

Електронна пошта

sumy100matolog@ukr.net

РЕЄСТРАТУРА

780-771

Екзостоз-це доброякісні нарости, які утворюються на поверхні кістки.

Складаються з хрящових тканин і можуть з’являтися практично в будь – якому місці нашого тіла-порожнина рота не виняток.

Нарости проявляються у вигляді невеликих шишок, які можуть бути як абсолютно непомітними, так і відчуватися при пальпація. Як правило, вони не заважають повноцінному функціонуванню щелепної системи, проте можуть перейти в злоякісну форму, порушити естетику посмішки і стати перешкодою до проведення імплантації та протезування.

Лікування альвеоліту лунки зуба

Альвеоліт-це запалення лунки після видалення зуба. Захворювання виникає при пошкодженні або нагноєнні кров’яного згустку-кульки,

який формується на яснах над лункою видаленого зуба і забезпечує регенерацію тканин.

“Зуби мудрості» або “вісімки” – самі крайні в ряду. Найчастіше вони виростають у дорослому віці від 18 до 30

Це рудименти, які сучасній людині не потрібні. Як правило, вони ростуть досить складно, оскільки у них немає попередників у вигляді

молочних зубів і дорогу в щільній сформувалася кісткової тканини їм доводиться прокладати самостійно.

Тільки одна людина із сотні не відчуває болю при зростанні зубів мудрості. Однак хворобливість і запалення ясен – це не показник до видалення.

Якщо зуб росте рівно, до нього можна підібратися в майбутньому для проведення лікування, якщо він не чинить тиску на своїх сусідів, видаляти його немає необхідності.

Видалення зуба мудрості-це досить складна операція, оскільки найчастіше показаннями до її проведення стають зуби, розташовані в щелепної кістки.

По ряду причин вони формуються і ростуть всередині неї і не показуються на поверхні – вони називаються дістопірованнимі і ретенірованнимі.

Просте видалення зуба мудрості

Проста операція проводиться в разі, коли зуб мудрості здався над яснами і для його вилучення у стоматолога є доступ.

Маніпуляції при цьому займають зовсім небагато часу – не більше 20 хвилин. Лікування проводиться наступним чином:

Діагностика: візуальний огляд, збір анамнезу, рентген обстеження-дозволяє визначити положення кореня зуба, знеболювання: використовується якісна анестезія (вводиться в ясна, місце уколу додатково знеболюється спеціальним гелем), яка повністю усуває всі неприємні відчуття, безпосередньо видалення: на видиму частину зуба накладаються щипці, зуб витягується обертальними і похилими рухами.

Після вилучення зуба проводиться очищення і антисептична обробка лунки, при необхідності встановлюється захисна мембрана,

яка сприяє регенерації кісткової тканини (в цьому випадку порожнину не займуть швидко зростаючі клітини

На ранку накладається ватний тампон з лікарським препаратом, який допомагає зупинити кровотечу і позбутися від запалення.

Складне видалення зуба мудрості

Складною операція може бути в разі, коли зуб знаходиться всередині кісткової тканини під яснами, має глибоке коріння, коронка зуба сильно пошкоджена, через що неможливо використовувати щипці. Дана операція має на увазі розрізання тканин (ясенний і кісткової), а також подальше накладення швів.

Часу вона займає більше-від 20 хвилин до години.

Операція проводиться наступним чином:

  • діагностика: в обов’язковому порядку проводиться рентген-лікаря важливо оцінити розташування зуба мудрості;
  • підготовка: як правило, перед складним видаленням пацієнту призначаються протизапальні та знеболюючі препарати, а також антибіотики (за показаннями), курс прийому яких-близько 7 днів, знеболювання області проведення операції;
  • видалення зуба: в залежності від ситуації проводиться розріз ясен, кісткова тканина розпилюється бором, зуб витягується за допомогою щипців і елеваторів.

На його місце укладається штучний кістковий матеріал, який прикривається захисною мембраною. Слідом накладаються шви, на місце операції накладається лікувальна пов’язка.

Рекомендації, як відновитися після видалення зуба встановлений ватний тампон необхідно зняти через 15-20 хвилин, слід відмовитися від прийому їжі протягом 2-3 годин, пити можна, але тільки тепле-тканинам не потрібні сильні подразники у вигляді гарячих, холодних або газованих напоїв, не бажано приймати ванну (варто обмежитися душем), басейн, сауну, вживати алкогольні напої, курити, займатися активною діяльністю,

не можна широко відкривати рот – це може спровокувати розбіжність швів, при проблемах з тиском обов’язково потрібно приймати лікарські препарати при підвищенні або зниженні показників, при наявності цукрового діабету необхідно більш часто вимірювати показники цукру-стресові ситуації можуть привести до підвищення його рівня, що погіршить самопочуття. Гігієна порожнини рота повинна бути зведена до мінімуму: в першу добу не полоскати і не чистити зуби – після-користуватися щіткою, але з обережністю – щоб не пошкодити згусток, який утворюється на ранці для її швидкого загоєння.

Після видалення зуба мудрості потрібно обов’язково дотримуватися всіх порад свого лікуючого лікаря, приймати призначені лікарські препарати і не переривати курс лікування – все це допоможе зменшити ризики післяопераційних ускладнень і помітно поліпшити загальний стан.

Резекція верхівки кореня зуба

Резекція верхівки кореня хоч і є хірургічною операцією, але більшою мірою відноситься до зубозберігаючих процедур, оскільки є фактично “останньою надією” для зуба, біля кореня якого утворилася кіста або гранульома. Дана операція має на увазі видалення пухлини разом

з невеликою частиною зубного кореня – таким чином сам зуб зберігається і навіть може використовуватися в якості основи для фіксації протеза.

Підрізання вуздечки верхньої, нижньої губи і язика

У порожнині рота кожної людини налічується три тонких плівки-вуздечки обох губ і вуздечка мови. Вони відіграють величезну роль у функціонуванні всієї зубощелепної системи.

Наприклад, мовна вуздечка допомагає вимовляти різні звуки, відповідає за нормальну артикуляцію і можливість руху мовою.

Вуздечки губ формують правильний прикус і положення різців, а також форму ясен.

Навіщо проводити підрізання вуздечки?

Деякі порушення в будові вуздечок призводять до досить серйозних наслідків. При наявності короткої слизової під язиком утруднено його рух,

а значить пацієнт не може повноцінно харчуватися, з’являються логопедичні проблеми. У грудному віці малюк не зможе повноцінно смоктати мамине молоко, у зв’язку з чим вуздечка підрізається в перші тижні або місяці життя.

Якщо підрізання вуздечки язика найчастіше проводиться ще в дитинстві, то проблеми короткої слизової губ (як правило, верхньої) можуть бути не так очевидно виражені.

Укорочені і не еластичні плівки можуть призводити до натягу ясна, скорочення її обсягів і оголення коренів передніх зубів.

Наслідком оголення стає підвищена чутливість емалі, хворобливість і активний розвиток карієсу.

Занадто об’ємна вуздечка, навпаки, призводить до нависання слизової над поверхнею зубів, що в першу чергу позначається на естетиці посмішки.

Таким чином, показання до проведення операції наступні:

  • укорочена вуздечка;
  • порушення мови і вимови деяких звуків;
  • надмірне оголення зубів за рахунок скорочення обсягу ясен;
  • проблеми із захопленням соска у немовлят;
  • неправильний прикус, викликаний положенням губної вуздечки.

Операція з підрізання вуздечки губи

Стоматолог здатний визначити, що вуздечка некоректного розміру ще тоді, коли проявляються тільки перші ознаки.

У такій ситуації може допомогти операція з підрізання вуздечки-у немовлят вона займає всього кілька секунд, абсолютно не заподіює болю і не вимагає тривалої реабілітації.

Це пояснюється тим, що плівка ще дуже тонка. Дорослим пацієнтам також можна провести процедуру корекції посмішки, але вона загрожує більш довгим періодом відновлення і хворобливістю, оскільки слизова щільніше і чутливіше до травм.

Крім того, у дорослих пацієнтів спостерігаються додаткові проблеми у вигляді оголення зубів, скорочення обсягів слизової, що також потребує вирішення.

Як проходить підрізання вуздечки

Підрізання вуздечки у немовлят проходить швидко і абсолютно безболісно, займає всього пару хвилин.

У підлітків і дорослих пацієнтів операція може розтягнутися на 20-30 хвилин.

Проведення операції лазером в умовах стоматологічної клініки руками професіоналів гарантує відсутність ускладнень і безболісності.

Додаткові методи лікування

Після проведення операції потрібно логопедичне лікування, яке допоможе дитині заново говорити і рухати мовою – так вирішаться всі раніше існуючі проблеми з промовою.

Якщо укорочена губна слизова стала причиною естетичних проблем з формою ясен, додатково може бути проведена клаптева пластична операція.

Її мета-формування нового ясенного контуру шляхом розсічення і зміщення слизової.

Після операції

Як правило, ускладнень після підрізання вуздечки верхньої, нижньої губи або язика не спостерігається, а відновлення займає всього кілька днів.

Коли операція проведена, грудничка найкраще відразу погодувати, так як материнське молоко діє як знеболюючий засіб.

Дорослим пацієнтам слід тимчасово відмовитися від твердої і в’язкої їжі. Якщо спостерігаються проблеми з промовою, то необхідні спеціальні заняття з логопедом.

Невеликий дискомфорт, заподіюваний накладеними швами, пройде самостійно слідом за їх розсмоктуванням, тобто через 4-5 днів, максимум – через пару тижнів.

    Категорії: Наші послуги