КНП "Сумська міська клінічна стоматологічна поліклініка"

Вживання тютюну є ключовим фактором

• Вживання тютюну є ключовим фактором виникнення неінфекційних хвороб в Україні, наслідком яких є передчасна втрата працездатності та смертність. Відповідно до результатів дослідження STEPS (2019 р.) поширеність куріння в Україні є високою – більше третини населення (34%) віком 18-69 років є курцями.

• На фоні глобального зменшення престижності куріння, тютюнова індустрія знаходить нові шляхи, аби знову перетворити згубну залежність на тренд за допомогою креативних маніпулятивних підходів. Саме тому маркетинг нових тютюнових продуктів є особливо агресивним. Аби нав’язати людям нову парадигму куріння, тютюнові компанії хитро оминають законодавчі норми та протидіють посиленню антитютюнового законодавства. Як наслідок, за результатами порівняння двох досліджень Омнібус, проведених у 2019 р. та у 2020 р., в Україні серед чоловіків частка курців електронних сигарет за рік збільшилась з 3,9% до 6,4%, а серед жінок цей показник зріс з 5,8% до 13,2% відповідно. Курців ТВЕНів також побільшало – серед чоловіків з 1,5% до 6,1%, а серед жінок – з 3,4% до 10,5%.
• Курці мають вищий ризик інфікуватися COVID-19 та вищий ризик ускладнень та смерті при інфікуванні COVID-19
• Припинення вживання тютюнових виробів є непростим завданням, особливо з урахуванням додаткових соціальних та економічних стресів, які виникли в результаті пандемії. В Україні частка дорослих курців, які успішно кидають курити, складає лише 1,2%, хоча більш ніж половина тих, хто вживає тютюн, хочуть позбутися своєї залежності. Кинути курити самотужки може бути досить складно, а от професійна допомога суттєво підвищує шанси на успіх.

Коментарі закриті.