КНП «Клінічна стоматологічна поліклініка» СМР

Жодна поважаюча себе Стоматологічна клініка не розпочне навіть планування лікування (не кажучи вже про лікування)

без якісної діагностики. В даний час перше місце серед методів діагностики в стоматології займає рентгенологічне обстеження зубощелепної системи.

Це дозволяє отримати більш якісні рентгенограми і, найголовніше, знизити променеве навантаження при проведенні дослідження.

За рахунок чого це відбувається? Справа в тому, що в даному випадку використовується не Рентгенівська плівка, а цифровий сенсор (датчик),

який володіє на порядок більшою чутливістю, ніж чим найсучасніша плівка,

тому для зйомки зуба або щелепи за допомогою сенсора потрібно набагато менший час випромінювання (експозиція).

Крім того, отримане зображення на моніторі комп’ютера з’являється миттєво, тобто немає необхідності чекати, коли Вам підготують ваш знімок.

І ще один важливий момент: знімок завжди зберігається в комп’ютерній базі даних і заноситься в вашу персональну електронну карту.

Адже звичайну плівкову рентгенограму можна» де-небудь забути, втратити або випадково зіпсувати”, і інформація втрачається.

Для вас же проводиться відбитка зображення на принтері або дані переносяться на цифровий носій (CD-диск).

А тепер я трохи розповім про методи рентгенологічної діагностики в наших клініках.

Повторюся лише в одному-ми проводимо рентгенологічне обстеження на новітньому обладнанні, а це мінімальна доза опромінення і висока якість зображення.

Якщо ваш лікар призначає ОПТГ-ортопантомографію, то цей метод дозволить отримати знімок,

на якому буде одномоментне зображення всієї зубощелепної системи як єдиного функціонального комплексу.

Завдяки даному методу можна проводити діагностику різних захворювань зубощелепної системи:

  • виявлення карієсу контактних поверхонь коронкової частини і пришийкових відділів зубів,
  • виявлення карієсу пришийкових і жувальних поверхонь коронкової частини зуба під пломбами,
  • визначення локалізації деструктивних процесів, аналіз кількості і характеру вигину коренів зубів.

Ваш лікар-ортодонт обов’язково порекомендує зробити ТРГ-телерентгенографію черепа в бічній проекції (цефалометрія) – цей метод застосовується для вивчення будови лицьового скелета, діагностики різних аномалій прикусу і уточнення діагнозу і прогнозу ортодонтичного лікування.

На ТРГ відображаються кістки лицьового і мозкового черепа і контури м’яких тканин, що дає можливість вивчити їх взаємини.

Іноді доктору необхідно знати стан ваших скронево-нижньощелепних суглобів. В такому випадку, будьте готові до того,

що вас направлять на зонографію СНЩС-зонографію скронево-нижньощелепний суглобів в латеральної проекції-вона застосовується для діагностики різних захворювань і дисфункції скронево-нижньощелепних суглобів при закритому і відкритому роті.

І обов’язковими при діагностиці захворювань і лікуванні зубів будуть так звані «прицільні» знімки. Правильна назва даного методу-Інтраоральна

рентгенографія зубів. Ці знімки проводяться для визначення стану кісткової тканини біля апекса (верхівки) кореня і в процесі лікування для контролю розташування ендодонтичного інструменту в кореневих каналах і контролю якості пломбування кореневих каналів. Крім того, інтраоральні рентгенограми, проведені по интерпроксимальному методу, показують стан коронкової частини зуба: наявність каріозної порожнини на контактних поверхнях коронкової частини і пришийкових відділах зубів, а також на пришийкових і жувальних поверхнях коронкової частини зуба під реставрацією (пломбами і металокерамічними конструкціями), наявність твердого зубного нальоту («камінчики»), якість прилягання реставрації.

З огляду на складність діагностики і різноманітність патології зубощелепної системи, наявність прихованих і атипових форм захворювань,

проведення точних маніпуляцій під час стоматологічного втручання і високу значимість контролю якості лікування, необхідність використання найсучаснішого і високоінформативного діагностичного обладнання є очевидною.

Категорії: Наші послуги