КНП "Сумська міська клінічна стоматологічна поліклініка"

Два літри енергетика в день

Два літри енергетика в день за два роки довели британця до кардіоміопатії

Медики з Лікарні Святого Томаса в Лондоні описали розвиток кардіоміопатії у молодої людини, яка зловживала енергетиками. У відділення кардіології надійшов двадцятиоднорічний чоловік з утрудненим диханням і здуттям живота Він звернувся в лікарню зі скаргами на набряки і задишку. Лікарі виявили у нього гідронефроз, тромби в серці і розширення шлуночків серця. Хлопець випивав близько двох літрів енергетичних напоїв в день протягом двох років.. У нього виявили ниркову недостатність із затримкою сечовипускання, двосторонній гідронефроз, набряки на нижніх кінцівках. Сам пацієнт протягом чотирьох місяців відзначав у себе прогресуючу задишку при фізичному навантаженні та в лежачому стані, втрату ваги і загальне нездужання. У молодої людини в сім’ї не спостерігалося кардіоміопатії або раптової серцевої смерті. Пацієнт не вживав алкоголь або наркотиків, але сказав, що пив близько двох літрів енергетика в день протягом двох років. Також молода людина згадала, що останнім часом часто відчувала диспепсію, тремор і прискорене серцебиття, проблеми з пам’яттю і увагою, але до медичних установ не зверталася.
Випадок опублікували в BMJ Case Reports.
Відомі далеко не всі механізми, що лежать в основі пошкоджень серця. В одній півлітровій пляшці енергетика міститься 160 міліграмів кофеїну, який збільшує частоту і силу серцевих скорочень. Крім цього, кофеїн викликає викид катехоламінів (адреналіну і норадреналіну), які прискорюють серцебиття і звужують судини. Енергетичні напої також здатні підвищувати артеріальний тиск і викликати аритмію. Всі ці ефекти при тривалому вживанні енергетиків можуть привести до виникнення кардіоміопатії.
Діагноз кардіоміопатії, спричиненої прийомом енергетиків. Тому фахівці зробили висновок, що кардіоміопатія пов’язана з токсичною дією енергетичних напоїв. Після негайного припинення прийому енергетиків і лікування стан пацієнта став поліпшуватися; його виписали через п’ятдесят вісім днів для амбулаторного спостереження.
Медики закликали попереджати пацієнтів про шкоду надмірного захоплення енергетичними напоями, а також враховувати їх прийом в клінічній практиці для постановки правильного діагнозу і призначення відповідного лікування. У майбутньому необхідно обчислити безпечну для здоров’я дозу, а також вивчити механізми, що лежать в основі негативного впливу енергетиків.
СМОТРЕТЬ НА СЕБЯ В ЗЕРКАЛО ПОЛЕЗНО ДЛЯ МОЗГА
Созерцание собственного лица активирует путь дофаминового вознаграждения
Японские ученые выяснили, что собственное лицо имеет когнитивное преимущество, поскольку оно обрабатывается быстрее и точнее, чем лица других людей. В этом исследовании приняли участие 22 женщины в возрасте 20-25 лет. Работа опубликована в Cerebral Cortex.
Ученые из Университета Осаки выяснили: когда люди видят изображение своего лица, они получают удовольствие, даже если в тот момент не осознают, что смотрят именно на свое лицо. При помощи МРТ им удалось выяснить, что правосторонняя лобная и височно-теменная области демонстрировали большую активацию именно во время созерцания собственного лица.
Более того, сообщалось, что несколько подкорковых областей по-разному реагируют на собственное лицо и лицо другого человека. Когда лицо выглядит более красивым, активируются дофаминовые пути вознаграждения, но этот эффект не проявляется в случае просматривания чужих лиц. Вместо этого миндалевидное тело, которое вызывает реакцию страха, активируется на лицо неизвестного другого человека.
К слову, дофаминовые пути активировались сильнее на собственное лицо, когда исследователи изменяли образ при помощи специального «фильтра красоты», увеличивающего глаза и уменьшающего подбородок.
Существуют доказательства того, что подсознательное представление собственного лица автоматически привлекает внимание.

Коментарі закриті.