Часто буває, що всі старання, спрямовані на збереження та лікування зуба, безсилі. На жаль, таке зустрічається частіше, чим цього хотілося б – і тому, для забезпечення максимально комфортного та безболісного процесу.
Хочете, щоб процедура видалення зуба стала простою процедурою, а не неминучістю, що вселяє жах? Тоді вам варто заглянути до нашої поліклініки.
Але перед цим давайте переконаємося, чи дійсно ваш зуб потребує видалення і в яких випадках не варто цього робити.
Показання до видалення зубів
У стоматологічній практиці є кілька випадків, коли рекомендовано не лікування, а видалення зуба. До них належить:
- захворювання та загострення захворювань зубів та ясен – такі, як синусити верхньощелепних пазух, гнійні періостити;
- випадки, коли зуби мудрості заважають нормальному життю, прийому їжі – дряпають внутрішню поверхню щік або пошкоджують зуби, що стоять поруч;
- пухлина та перелом щелепи – у такій ситуації видаляються зуби, що знаходяться поряд із зоною лікування;
- зуби, через які деформується весь зубний ряд – таке часто зустрічається при неправильному прикусі;
- якщо зуб не підлягає протезуванню чи відновленню;
- випадки, коли зуб заважає встановленню коронок або іншому типу протезування;
Тобто видалення зуба рекомендується тільки в особливо складних випадках, коли його наявність може завдати шкоди здоров’ю або іншим здоровим зубам, перешкодити лікуванню чи стати причиною недостатнього лікування захворювання.
До них відноситься видалення зубів під час загострення хронічних серцевих та психічних хвороб, гострі інфекційні захворювання та вагітність.
Також варто знати, що є випадки коли видалення зубів не рекомендується.
До них відноситься видалення зубів під час загострення хронічних серцевих та психічних хвороб, гострі інфекційні захворювання та вагітність на певних термінах.
У такому разі доведеться почекати закінчення лікування або часу, що підходить для видалення зуба.
Правильний догляд за ротовою порожниною після видалення зуба
Після видалення зуба варто дотримуватися певних правил та рекомендацій стоматолога – вони допомагають уникнути дискомфорту та ускладнень.
Не варто їсти протягом кількох годин після процедури. Це може і пошкодити поверхню ясен, що ще не затягнулася, і занести інфекцію.
Уважно стежити за місцем, де був зуб – і якщо воно сильно кровоточить, звернеться до лікаря.
При необхідності можна прийняти знеболювальне.
Не варто пити, курити чи їсти гарячу їжу. Всі ці дії можуть сприяти розчиненню згустку крові, який зазвичай утворюється в лунці після виривання зуба, що може призвести до появи болючих відчуттів або збільшення терміну загоєння ясна.
У разі, якщо видалення зуба було складним (хірургічним шляхом) після доби, варто починати полоскати пошкоджену ясна розчином, рекомендованим стоматологом.
Також, у разі видалення зуба хірургічним шляхом не варто використовувати жорстку зубну щітку або засоби для полоскання рота.
Звичайно, в більшості випадків після видалення зуба не докучають ні болючі відчуття, ні особливий дискомфорт. Але щоб бути впевненим у швидкому загоєнні, варто дотриматися цих рекомендацій – і, звичайно, звертатися до лікарів нашої поліклініки.
Також після видалення ви можете звернутися до нашої поліклініки за консультацією з протезування та імплантації, щоб ваша усмішка залишилася незмінною