КНП "Сумська міська клінічна стоматологічна поліклініка"

Скільки українців можуть перехворіти коронавірусом?

 

Скільки українців можуть перехворіти коронавірусом?

70-80% українців таки перехворіють коронавірусом, кажуть медичні експерти. І це дуже схоже на правду. Переважно це буде в легкій формі або середньої тяжкості. Тож не потребуватиме госпіталізації. Наразі ж виглядає так, що в більшості людей організм здатен розпізнавати вірус та виробляти до нього антитіла. Тобто здоровий молодий організм може переносити хворобу без особливих ризиків. Тут не варто згущувати фарби. Зрештою, це не сказ, де 100% смертність. Однак залежно від соціальної відповідальності, віку хворого, супутніх хвороб, відсоток летальності збільшується. Тому коронавірус особливо небезпечний саме для людей зі слабким здоров’ям та шкідливими звичками, а також для старших людей. Максимальний показник летальності у людей, яким за 65 років – 15%. Це багато. Якщо епідемія сягне піку, цілком імовірно, що ми втратимо більшу частину старших людей на планеті. Тож сьогоднішній світовий карантин більше потрібен саме для них, а також, аби суттєво зменшити надмірно велику кількість хворих, зокрема в лікарнях.

Що робити, якщо ви захворіли під час карантину?

Насамперед треба розуміти: коронавірус ще не вивчений достатньо, тож і специфічного лікування немає. Його симптоми дуже схожі на ті, які викликає величезна група респіраторних інфекцій: сухий кашель, висока температура, важке дихання, суха слизова носової порожнини. Тобто клінічно – це однакові прояви, під якими можуть бути різні причини, зокрема і коронавіруси.

Не бійтеся проявів респіраторних інфекцій легкої і середньої важкості. А також температури до 39C, якщо, звісно, ви нормально її переносите. Висока температура – це потужний стимул для виробництва великої кількості антитіл, які вчасно зупиняють розмноження вірусів. Це правило стосується і коронавірусу. Умовно, якщо лімфоцит за температури 37C за секунду виробляє 1 молекулу імуноглобуліну, то за температури 39C лімфоцит вироблятиме 20 молекул імуноглобулінів. Тому дайте можливість своєму організму боротися. Якщо хворий може переносити температуру 39, не варто її збивати жарознижувальними препаратами. Краще фізичними методами: душ під теплою водою або рясне обливання голови теплою водою.

Аби не було інтоксикації, пийте багато солодкої води. Узвари, 5% глюкоза, розведена водою 1:1, кока-кола, яка нейтралізує ацетон та запобігає другій хвилі токсикозу. Малеча особливо потребує вуглеводів, тому під час високої температури, забезпечте їй рясне і солодке пиття. Для дітей до 5 років сумарна потреба рідкої їжі і рідини – 100ml на кілограм. Для старших вікових груп – 2-2,5 літрів на добу. Коли людина багато п’є, знижується рівень інтоксикації та покращується обмін речовин.

Якщо ж у хворого холодні кінцівки, марення, біль, температура, треба знижувати парацетамолом і поєднанням нош-пи та папаверину. Так каже світовий медичний протокол. Важливе уточнення. Під час епідемії коронавірусу ВООЗ застерегла від вживання нурофенів та ібупрофенів: вони утворюють небезпечні сполуки, які суттєво погіршують стан хворого.

Коли час бити на сполох та негайно викликати лікаря?

Вже сьогодні кожен, незалежно від віку та стану здоров’я, має навчитися вимірювати власну частоту дихання. У нормі в дорослих та дітей, старших як 5 років, вона має бути до 20 вдихів та видихів за хвилину. Якщо ж людина дихає за хвилину понад 30 разів – це привід негайно викликати «швидку». У разі пневмонії будь-якого походження насамперед зростає частота дихання. Це основне правило, яке нині мають засвоїти всі.

Карантин – найкращий час зміцнити імунітет

Наразі ліків, які би допомогли вберегти від коронавірусу немає  Хто вів здоровий спосіб життя і піклувався про власне здоров’я, той або не захворіє, або легко перенесе хворобу.працювати щоденно. І під час карантину для цього з’являються майже всі потрібні умови.Всім своїм пацієнтам раджу обливати себе та дітей холодною водою. Починайте поступово: спочатку потримайте секунду ноги в холодній воді і так з кожним днем збільшуйте ділянку обливання. Проходьте в день 10 тисяч кроків, обмежте зайву їжу та алкоголь, вживайте якомога більше вітамінів, можуть бути навіть аптечні. Краще полівітаміни. Дітям і жінкам після 30 років обов’язкове вживання вітаміну Д. Не забувайте про правильне харчування – це один з найкращих способів захистити свій організм від будь-яких вірусів застуди та грипу.

Лікар рекомендує: поради на кожен день під час карантину

Маски, рукавички та окуляри мають носити всі, а не лише хворі.Ідеальний варіант, аби на час карантину всі магазини та аптеки торгували із віконечок. Якщо такої змоги немає, заходьте в магазин у масці, в одноразових рукавичках та окулярах, можна сонцезахисних. Звісно, це не дає 100% захищеності, бо вірус може проникнути і через керамічний фільтр. Однак це суттєво зменшує концентрацію вірусу. Тож якщо він і потрапить в організм, то у значно меншій кількості. А отже, і шкоди від нього буде менше.

Ще одна причина, чому маску мають носити не лише хворі, а й здорові: вона захищає обличчя від додаткового дотику руками. У наш час треба просто викорінити звичку торкатися обличчя. Тому маски треба носити всім. Якщо немає аптечної – шийте самі. Можна із марлі, бинтів, будь-якої тканини, що дихає. Головне, аби було чотири шари тканини, можна між ними вставити вату. Кожного дня прати та прасувати під високою температурою. Краще, аби були одноразові.

Коли прийшли додому з вулиці – повністю переодягайтеся. На тканинній поверхні вірус може жити до тижня, а то й більше. Якщо в квартирі хтось зaхворів, протирайте поверхні антисептиками. Якщо їх немає, тоді 70% спиртом чи горілкою. У всі часи це були найефективніші антисептики.

Гуляйте не в людних місцях та зберігайте відстань три метри

Регулярно провітрюйте квартиру. У провітрюваних приміщеннях вірус довго не затримується.

Карантин – слушна нагода відмовитися від куріння, навіть якщо ви користуєтеся айкосами.

. Вірусні пневмонії зі смертельними ускладненнями частіше трапляються у курців та їхніх близьких.

Не спілкуйтеся безпосередньо з людьми, які повернулися із-за кордону за минулі 2

. Самоізоляція – ефективний цивілізований метод карантину.

Більше позитиву.  Страх і паніка послаблюють наш організм.

50 думки про “Скільки українців можуть перехворіти коронавірусом?”

 1. Factors begin to warmth up because the Risk-free zone receives lesser, as players are pressured to
  struggle within an at any time shrinking play location. Players could possibly get within the island rapidly working with a person of 4 cars: a Jeep with low speed
  but higher sturdiness, a fast pickup truck, a small 3-wheeled car called the Tuk
  Tuk, and in some cases one which can journey on equally land
  and sea called the Amphibious. The place Garena Free Fire differentiates by itself from other fight royale online games is its
  exceptional character program. The game has 10+ unlockable characters each with their particular
  special playstyle, like the bodyguard who reloads a lot quicker
  and the nurse that restores much more hp when reviving allies.

  Free Accounts, Free Account Sharing Site
  Free Fire Account Free

 2. Despite the weakness to water, a Devil Fruit consumer will only be influenced with the drinking water if she or he is physically touching it.

  Free Account – New Free Accounts And Passwords
  free accounts

 3. Mainly because numerous parts of the flower Other than the
  ovary may possibly contribute into the framework of a fruit, it is necessary to
  study flower composition to know how a certain fruit forms.[
  Free Account – New Free Accounts And Passwords
  free accounts

 4. Whilst watermelon receives A lot on the melon hydration hype,
  cantaloupe’s drinking water content material is very
  little to get with no consideration.
  Free Account – New Free Accounts And Passwords
  free accounts

 5. Satan Fruits are claimed to be the fruits of the Sea Devil and that the secret to
  their electricity is concealed within the Grand Line.

  Free Account – New Free Accounts And Passwords
  free accounts

 6. Devil Fruits exist inside a cycle of reincarnation; any time a Satan Fruit consumer dies, their capability is reborn right into a
  new fruit at some random site on the earth.
  Free Account – New Free Accounts And Passwords
  free accounts

 7. In place of increasing from a plant, the flexibility merely regenerates
  inside A further related fruit which then transforms in to
  the Satan Fruit in issue, as noticed when Smiley “died” and the power of the Sara Sara no
  Mi, Model: Axolotl was reborn into a close-by apple.

  Free Account – New Free Accounts And Passwords
  free accounts

 8. In its indigenous Southeast Asia, the durian is definitely an day to day meals and portrayed within the regional media in accordance While using the cultural notion it has
  from the location.
  Free Account – New Free Accounts And Passwords
  free accounts

 9. Most fruits Possess a lower GI rating because of their superior
  fiber material, so they can attribute during the diet of somebody who follows the glycemic guidebook.

  Free Account – New Free Accounts And Passwords
  free accounts

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.